دوشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٨
امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست . "مقام معظم رهبری"
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار با خانواده شهید امدادگر جمعیت به مناسبت هفته دفاع مقدس

دیدار رئیس جمعیت با خانواده معظم شهید امدادگر محمد جواد رحیمی مقدم

دکتر پیوندی در این دیدار با تاکید بر اینکه شهدا فراموش شدنی نیستند، گفت: خانواده بزرگ هلال احمر 489 شهید در جنگ تحمیلی و در راه دفاع از میهن تقدیم کرده که این شهدا از تمام رده های جمعیت از کارمندان و پرسنل تا امدادگران و داوطلبان سراسر کشور بوده و به عنوان کادر پزشکی، امدادگر، تدارکات، کادر داروخانه و ...به جبهه رفته بودند.
وی با بیان اینکه جوانان در دوران جنگ، علاقه فراوانی برای یادگیری مهارت های امدادی داشتند تا بتوانند به مجروحان جنگی خدمت رسانی کنند، افزود: شهید محمدجواد رحیمی مقدم هم با روحیه ایثارگری که داشت در دوره های امدادی هلال احمر شرکت کرده و به عنوان کادر داروخانه به خط مقدم جبهه اعزام شده بود. دیدار با خانواده شهدا وظیفه انسانی ما است و در واقع دیدار و گفت و گو با خانواده شهدا و مرور خاطرات و رشادت های شهدا برای ما بسیار لذت بخش است و البته باید تلاش کنیم این ایثارگری ها و رشادت ها، الگویی برای تمام جوانان کشور و بخصوص جوانان جمعیت هلال احمر باشد.
دکتر پیوندی همچنین از چاپ کتاب زندگینامه شهدای جمعیت هلال احمر در آینده نزدیک خبر داد.
در این دیدار مادر و خواهران شهید رحیمی مقدم نیز به بیان خاطرات شهید رحیمی مقدم و نحوه شهادت وی پرداختند.
شهید محمد جواد رحیمی مقدم با گذراندن دوره های امدادی در جمعیت هلال احمر با علاقه فراوانی که برای حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل داشت در سن 17 سالگی و به عنوان امدادگر و کادر داروخانه به خط مقدم جبهه اعزام شد. او 40 روز پس از اعزام بر اثر تماس با مجروحان شیمیایی شده جنگ تحمیلی، مجروح شده و در بیمارستان امام حسین (ع) کرمانشاه به مقام رفیع شهادت نائل شد.


١٤:٢٤ - شنبه ٧ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٧٤٧    /    تعداد نمایش : ٣٧٦خروج