دفتر ایثارگران

دوشنبه 03 آبان 1400

نشست صمیمانه جمعی از جانبازان جمعیت هلال احمر با رئیس جمعیت و نماینده محترم ولی فقیه جمعیت هلال احمر

نشست صمیمانه جمعی از جانبازان جمعیت هلال احمر با رئیس جمعیت و نماینده محترم ولی فقیه جمعیت هلال احمر

در نشست صمیمانه دکتر پیوندی با جمعی از جانبازان جمعیت هلال احمر مطرح شد:

فراخوان رئیس جمعیت هلال احمر برای ثبت خاطرات ایثارگران و جانبازان/جمعیت هلال احمر ندای کمک و ایثارگری است/ هلال‌احمر 489 شهید تقدیم انقلاب کرده است

دکتر پیوندی، در نشست صمیمانه با جمعی از جانبازان جمعیت هلال احمر به مناسبت روز جانباز با تاکید بر مقام شهدا و جانبازان گفت: باید برای ثبت خاطرات جانبازان و شهدا که بسیار زیاد و خوب است، فراخوان بدهیم تا به الگوی خوبی نزد مردم تبدیل شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، رئیس جمعیت هلال احمر با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت عباس (ع) و بیان اینکه ما باید بتوانیم بر حسب وظیفه ذاتی خود در جهت اعتلای ارزش های شهدا و جانبازان قدم برداریم، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر با 8500 نفر پرسنل رسمی، 1536 نفر ایثارگر در جمع خود دارد و در طول دوران دفاع مقدس و بعد از آن 489 شهید تقدیم انقلاب کرده است.

وی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر در حوزه‌های مختلف وظایف گسترده ای دارد که باید بتواند به نیازهای مردم پاسخ مثبت دهد، گفت: این جمعیت با حدود 50 هزار امدادگر در حوزه امدادونجات همواره یاور نیازمندان است و امیدوارم حوادث نیمه دوم سال 96 در سال جدید تکرار نشود.

پیوندی با اشاره به اهمیت بعد فرهنگی و اجتماعی فعالیت‌های جمعیت هلال احمر بیان کرد: بعد فرهنگی و اجتماعی جمعیت هلال احمر مهم است و شاید کمتر به آن توجه کرده باشیم، در بحث داوطلبان، جوانان و بقیه شئونات اجتماعی که گاها چالش هایی را نیز در پی دارد، باید به صورت جدی پیگیر باشیم.

وی با بیان اینکه شهدا، جانبازان و ایثارگان الگوی ما هستند، افزود: در حوزه جوانان موضوعاتی پیرامون پیشگیری از بروز ناهنجاری های اجتماعی و در حوزه داوطلبان موضوعاتی پیرامون گسترش روحیه ایثارگری و کمک به همنوع وجود دارد که رسیدگی به آن تنها با پر رنگ کردن بعد فرهنگی و اجتماعی جمعیت هلال احمر میسر می‌شود که احساس می کنم کمی در این مسیر عقب هستیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به نقش موثر جوانان در فعالیت های جمعیت، گفت: جوانان چتر و مأمنی می‌خواهند تا خلاقیت‌هایشان را بروز دهند که باید برای تقویت آنها تلاش ها بیشتر شود.

وی با تاکید بر نقش ایثارگران و لزوم بها دادن به آن افزود: سیستم موظف است در جهت ارج نهادن به فضای ایثارگری تلاش کند و زمینه را برای قوت و قدرت گرفتن آنها هموار کند.

پیوندی تاکید کرد: انتظاری که جامعه از خانواده ایثارگران و همچنین خانواده شهدا و جانبازان از ما دارند موجب سنگین شدن مسئولیت و وظیفه ما در قبال این عزیزان می‌شود و ما باید به عنوان الگو راه آنها را در پیش بگیریم.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه جمعیت هلال احمر ندای کمک و ایثارگری است، اظهار کرد: بالای کوه، زیر بهمن، در زلزله؛ همه امدادگران برای دفاع از حقوق مردم از جان خود مایه می‌گذارند تا در جهت رفع مشکلات و کمک کردن درد آنها قدمی برداشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید روحیه ایثارگری در داخل جمعیت تقویت شود، افزود: هرکس می تواند راهکار و پیشنهادی ارایه دهد ما در مسیر گسترش آن حرکت می کنیم و خداوند متعال نیز یاری مان می کند تا به نتیجه مطلوب برسیم.

پیوندی در پایان خاطرنشان کرد: خاطرات جانبازان و شهدا بسیار زیاد و خوب است، باید برای ثبت آنها فراخوان بدهیم تا به الگوی مناسبی  نزد مردم تبدیل شوند.

لازم به ذکر است، در این دیدار که با حضور حجت الاسلام و المسلمین معزی؛ نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر برگزار شد از 10 جانباز جمعیت هلال احمر تقدیر به عمل آمد.

 

کلمات کلیدی