دفتر ایثارگران

دوشنبه 03 آبان 1400

رئیس جمعیت در دیدار با خانواده شهید انقلاب

دکتر علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر کشور در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دیدار خانواده شهید محمد پرورده از نخستین شهدای امدادگر انقلاب رفت

رئیس جمعیت در دیدار با خانواده شهید انقلاب

خانواده شهدا امانت های ارزشمندی نزد ما هستند


دکتر علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر کشور در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دیدار خانواده شهید محمد پرورده از نخستین شهدای امدادگر انقلاب رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر علی اصغر پیوندی در این دیدار با بیان اینکه خانواده های شهدا امانت های ارزشمندی نزد ما هستند که باید با سرکشی و حمایت زمینه رفع مشکلات پیش روی آنها را فراهم کرد، افزود: جمعیت هلال احمر کشور ۴۸۹شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده و توجه و رسیدگی به مسائل و مشکلات پیش روی این خانواده ها که حق بزرگی را بر گردن نظام دارند در اولویت کاری مسئولان است

پیوندی تاکید کرد: یک روز فرزندان، همسران و پدران این یادگاران عزیز، سینه خود را برای حراست و حفاظت از این سرزمین در برابر دشمنان سپر کردند تا گزندی به این ملت نرسد و امروز برماست تا دست حمایت خود را از این بزرگواران دریغ نکنیم.

 رییس جمعیت هلال احمر تکریم خانواده شهدا را وظیفه همه دانست و گفت: سرکشی از خانواده شهدا موجب قوت قلب و خوشحالی آنها خواهد شد.

وی در حالی که تصویر شهید محمد پرور را در صفحات قدیمی روزنامه سال ۵۷ نگاه می کرد یادآور شد: شهید پرورده جزو اولین شهدای امدادگراست که همواره نامش در تاریخ امدادگری ایران ماندگار می ماند.

خانم پرورده دختر شهیدمحمد پرور هم در این دیدار با مرور خاطره شهادت پدر گفت: شهید محمد پرورده در حالیکه ۲۵سال بیشتر نداشت ساعت ۴:۳۰صبح روز ۲۲بهمن ۵۷ در حین امدادرسانی به مجروحان اعتراضات مردمی به شهادت رسید

به گفته دختر شهید پرورده، پدرش در هنگام شهادت ۹سال سابقه کار امدادگری داشته است. کسی که شغلش در اورژانس تهران را با رانندگی آمبولانس شروع می کند و به خاطر علاقه و پشتکار بسیار می تواند ضمن ادامه تحصیل راه پیشرفت در کار راهم پیموده تا به عنوان تکنسین اورژانس به کارش ادامه دهد .

رئیس جمعیت هلال احمر کشور در پایان این دیدار با اهدای لوح تقدیر و یک جلد کلام الله مجید به خانواده شهید پرورده یاد و خاطره او را در چهلمین سالگرد شهادتش گرامی داشت. در این دیدار دکتر محمدرضا پورساداتی، مشاور رئیس جمعیت در امور ایثارگران، رئیس جمعیت را همراهی می کرد.

 

 

 

کلمات کلیدی