دفتر ایثارگران

دوشنبه 03 آبان 1400

دیدار نماینده ولی فقیه در جمعیت و مشاور رئیس جمعیت با آزاده معزز علی اکبر سپهری

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر و مشاور رئیس جمعیت در امور ایثارگران به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، با علی اکبر سپهری، از آزادگان جنگ تحمیلی و خانواده وی دیدار و گفت و گو کرد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر  و مشاور رئیس جمعیت در امور ایثارگران  به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، با علی اکبر سپهری، از آزادگان جنگ تحمیلی و خانواده وی دیدار و گفت و گو کرد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ،در این دیدار که مشاور رئیس جمعیت هلال احمر در امور ایثارگران، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران و مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر نیز حضور داشتند؛ حجت الاسلام و المسلمین معزی با قدردانی از رشادت‌ها و وفاداری‌های آزادگان در 8 سال دفاع مقدس، سرافرازی و پیروزی ملت ایران در رویارویی با دشمن را در گرو عناصری چون داشتن اهداف الهی، شهامت و شجاعت و همچنین صبر و مقاومت دانست وخاطر نشان کرد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس تنها برای رضایت خداوند و پاسداری از دین و انقلاب و تمامیت ارضی انقلاب اسلامی در برابر هجموم دشمن ایستاده و هرگز به دنبال کسب مقام و امتیازات مادی نبوده اند.  

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با تاکید بر نقش سازنده شجاعت و دلیری رزمندگان در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: شجاعتی که ملت ایران و به ویژه جوانان دلیر این مرز و بوم در آن دوران از خود به نمایش گذاشتند، از ماندگارترین و بی نظیرترین رویدادهای تاریخ ایران اسلامی بود.

نماینده رهبر انقلاب در هلال احمر سپس به تبیین برخی از توطئه های دشمنان در جریان تعرض و تجاوز به ایران اشاره کرد و افزود: اگرچه رژیم بعثی عراق به اطلاعات نظامی و محرمانه جمهوری اسلامی ایران از طریق استکبار وهمچنین عناصر خود فروخته داخلی دست یافته بود، لیکن وفاداری ها و رشادت های رزمندگان جبهه های نبرد و البته با کمترین امکانات و تجهیزات، توانست بر این توطئه ها فائق آید.  

وی ادامه داد: در دورانی که ملت شریف و اقشار مختلف ملت ایران از مسلمان و غیر مسلمان به دفاع در برابر دشمن تا دندان مسلح می پرداختند، عناصری پست و پلید همچون منافقین، کشور و هموطن خود را برای کسب قدرت به بیگانه فروختند و برای همیشه به عنوان خائن وطن فروش در تاریخ این کشور نامشان ثبت شده است.

تاکید بر روحیه ایستادگی و مقاومت رزمندگان جنگ و خانواده های آنان سومین مسئله ای بود که نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر از آن یاد کرد و افزود: آنچه در دوران دفاع مقدس بیش از همه مایه سربلندی و سعادت کشور است، وفاداری و دلاوری های رزمندگان به ویژه آزادگان سرافراز بود که دلیرانه در برابر شکنجه های روحی و جسمی دشمن ایستادگی و مقاومت کردند. 

حجت الاسلام و المسلمین معزی افزود: البته در این میان نمی توان از صبر، پایداری و ایستادگی خانواده این عزیزان در نبود همسر و فرزند خود غافل بود چرا که اگر چنین نبود و حمایتی از جانب کانون خانواده برای حضور عضوی از آنان در جنگ علیه ظلم و استبداد صورت نمی گرفت، هرگز نتیجه امروز که همان آرامش و امنیت بی نظیر کشور است، حاصل نمی شد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در پایان با قدردانی از خانواده شهدا، ایثارگران، آزادگان و جانبازان دفاع مقدس بر لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان تاکید کرد.

در ابتدای این دیدار، آقای علی اکبر سپهری، از آزادگان جنگ تحمیلی که خود نیز بازنشسته جمعیت هلال احمراست به بیان خاطراتی از روزهای اسارت خود پرداخت.

علی اکبر سپهری متولد 1346 در منطقه فکه به اسارت گروهک های منافقین در آمده و پس از گذراندن 7 ماه اسارت در 18 مهر ماه 1367 به ایران اسلامی بازمی گردد.

کلمات کلیدی