دفتر ایثارگران

دوشنبه 03 آبان 1400
دیدار با خانواده شهید امدادگر جمعیت به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور نماینده ولی فقیه در جمعیت

دیدار نماینده ولی فقیه با خانواده معظم شهید امدادگر فتح اله روز بهانی

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ومشاور رئیس جمعیت دکتر پور ساداتی دیداری از خانواده امدادگر شهید فتح الله روزبهانی داشتند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در دیدار با خانواده امدادگر شهید فتح الله روزبهانی ایستادگی و رشادت های رزمندگان در برابر دشمن در جنگ تحمیلی را تاسی از روحیه آزادگی حضرت امام حسین (ع) دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام و المسلمین معزی به مناسبت هفته دفاع مقدس با خانواده شهید امدادگر، محسن روزبهانی دیدار و گفت و گو کرد.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر در این دیدار با اشاره به فداکاری های شهدا در سال‌های جنگ تحمیلی، ایستادگی شهیدان در برابر هجوم دشمن به خاک وطن را دلیرانه و خداپسندانه دانست و خاطر نشان کرد: با نگاهی به روحیه ی والای زرمندگان جبهه های نبرد علیه دشمن، می توان دریافت که این رشادت ها با تاسی از نهضت حسینی و الگو پذیری از روحیه ی آزادگی امام حسین (ع) بوده است.

وی در ادامه با یاد آوری خاطره ای از برادر امدادگر شهید روزبهانی از روزهای حضور آن شهید سرافراز در هیات مذهبی، بر نقش ارزشمند مادران شهدا در تربیت شایسته فرزندانشان، افزود: اگرچه چنین پرورشی می تواند زمینه ساز حضور جوانان برومندی چون شهید روزبهانی در عنفوان جوانی در برابر متجاوزین به خاک کشور شود، لیکن نباید از روحیه بزرگ صبر، بردباری و تحمل خانواده ایشان در از دست دادن عزیزان خود غافل شد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه وجود خانواده شهدا موجب زنده نگهداشتن یاد و خاطره آنان است؛ گفت: جهاد در راه خدا، پاداشی عظیم در نزد پروردگار دارد و یقینا شهدای انقلاب اسلامی در پیشگاه الهی زنده هستند .

در ادامه مادر و برادر شهید روزبهانی نیز با قدردانی از حضور حجت الاسلام والمسلمین معزی به منظور حضور در منزل ایشان، درخواست دیدار با رهبر معظم انقلاب به بیان خاطراتی از آن شهید والا مقام پرداختند.

یاد آور می شود،امدادگر شهید فتح الله روزبهانی متولد سال 1341 از فعالان مسجد الله در منطقه امام زاده حسن تهران در روزهاي انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی بود که در 22 بهمن ماه 1361 در عملیات کربلای 2 ، در حال امدادرسانی به رزمنده ای مجروح با اصابت ترکش به سر،به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

کلمات کلیدی