دفتر ایثارگران

دوشنبه 03 آبان 1400
دیدار با خانواده شهید امدادگر جمعیت به مناسبت هفته دفاع مقدس

دیدار رئیس جمعیت با خانواده معظم شهید امدادگر محمد جواد رحیمی مقدم

رئیس جمعیت هلال احمر شب گذشته و به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس با خانواده شهید محمدجواد رحیمی مقدم از شهدای امدادگر هلال احمر دیدار کرد و یاد شهدای گرانقدر ایران اسلامی را گرامی داشت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر علی اصغر پیوندی شب گذشته به همراه مشاور رئیس جمعیت در امور شهدا با خانواده شهید محمد جواد رحیمی مقدم از شهدای امدادگر جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس، دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر پیوندی در این دیدار با تاکید بر اینکه شهدا فراموش شدنی نیستند، گفت: خانواده بزرگ هلال احمر 489 شهید در جنگ تحمیلی و در راه دفاع از میهن تقدیم کرده که این شهدا از تمام رده های جمعیت از کارمندان و پرسنل تا امدادگران و داوطلبان سراسر کشور بوده و به عنوان کادر پزشکی، امدادگر، تدارکات، کادر داروخانه و ...به جبهه رفته بودند.
وی با بیان اینکه جوانان در دوران جنگ، علاقه فراوانی برای یادگیری مهارت های امدادی داشتند تا بتوانند به مجروحان جنگی خدمت رسانی کنند، افزود: شهید محمدجواد رحیمی مقدم هم با روحیه ایثارگری که داشت در دوره های امدادی هلال احمر شرکت کرده و به عنوان کادر داروخانه به خط مقدم جبهه اعزام شده بود. دیدار با خانواده شهدا وظیفه انسانی ما است و در واقع دیدار و گفت و گو با خانواده شهدا و مرور خاطرات و رشادت های شهدا برای ما بسیار لذت بخش است و البته باید تلاش کنیم این ایثارگری ها و رشادت ها، الگویی برای تمام جوانان کشور و بخصوص جوانان جمعیت هلال احمر باشد.
دکتر پیوندی همچنین از چاپ کتاب زندگینامه شهدای جمعیت هلال احمر در آینده نزدیک خبر داد.
در این دیدار مادر و خواهران شهید رحیمی مقدم نیز به بیان خاطرات شهید رحیمی مقدم و نحوه شهادت وی پرداختند.
شهید محمد جواد رحیمی مقدم با گذراندن دوره های امدادی در جمعیت هلال احمر با علاقه فراوانی که برای حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل داشت در سن 17 سالگی و به عنوان امدادگر و کادر داروخانه به خط مقدم جبهه اعزام شد. او 40 روز پس از اعزام بر اثر تماس با مجروحان شیمیایی شده جنگ تحمیلی، مجروح شده و در بیمارستان امام حسین (ع) کرمانشاه به مقام رفیع شهادت نائل شد.

کلمات کلیدی